zendan
14 بهمن 1401 - 03:51

وزیرخارجه کره جنوبی درباره کره شمالی در آمریکا مذاکره می کند

وزیرخارجه کره جنوبی برای بحث و گفتگو درباره کره شمالی به آمریکا سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ند پرایس»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از دیدار وزرای خارجه آمریکا و کره جنوبی طی روز جمعه خبر داده است.

در این ارتباط گفته شده که پارک جین، وزیر امور خارجه کره جنوبی با سفر به واشنگتن قصد دیدار با همتای آمریکایی خود را دارد تا دو طرف در مورد طیف وسیعی از مسائل مربوط به اتحاد استراتژیک بین دو کشور گفتگو کنند.

ند پرایس در ارتباط با سفر وزیرخارجه کره جنوبی به آمریکا گفت: کره جنوبی متحد و هم پیمان ماست، تعدادی از مسائل وجود دارد که روی میز خواهد بود که دو طرف علاقه مند به گفتگو درباره آنها هستند.

پرایس افزود: این دو دیپلمات در مورد اوضاع پیرامون کره شمالی و همچنین اولویت‌های دوجانبه در زمینه‌های اقتصادی، دیپلماتیک و سیاسی گفتگو خواهند کرد.

پیش از این در روز سه شنبه، رسانه‌های کره جنوبی گزارش داده بودند که پارک قصد دارد در چارچوب یک سفر چهار روزه به ایالات متحده سفر کرده و از نیویورک و واشنگتن بازدید کند. در این گزارش به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه کره جنوبی آمده بود که این نشست اولین دیدار دو وزیر برای جشن هفتادمین سالگرد اتحاد آمریکا و کره جنوبی است و در آن بر تقویت و هماهنگی سیاست‌ها در قبال کره شمالی متمرکز خواهد بود.

این گزارش می‌افزاید که انتظار می‌رود پارک قبل از ورود به واشنگتن با نمایندگان شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک و با دبیرکل سازمان ملل برای گفتگو در مورد کره شمالی دیدار کند.

همچنین گفته شده است که انتظار می‌رود که «یون سوک یول»، رئیس‌جمهور کره جنوبی و «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در اواخر سال ۲۰۲۳ نشستی را برای جشن هفتادمین سالگرد اتحاد دو کشور برگزار کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016291