zendan
14 بهمن 1401 - 16:46

امام جمعه بندرعباس: قاچاق سوخت، سیستم حمل و نقل کشور را فشل کرده است

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه قاچاق سوخت، سیستم حمل و نقل کشور را فشل کرده است گفت: صف طولانی کامیون ها جهت سوختگیری و عدم فعالیت در جاده ها و فروش گازوئیل سبب شده تا سیستم حمل و نقل جاده‌ای فشل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت الاسلام محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس در خطبه های این هفته ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت علی علیه السلام و روز پدر اظهار داشت: علی بن ابیطالب (ع) فضایل بسیاری دارد و چهارده قرن است که علما و خطبا، اهل عرفان و معرفت و ادبیات و ... از زاویه دید خودشان درخصوص شخصیت و فضائل آن حضرت سخن گفته‌اند اما هنوز حضرت علی(ع) ناشناخته مانده است.

وی در ادامه افزود: دشمنان تلاش کردند فضیلت های وی را مخفی کنند و اجازه ندهند به گوش تاریخ برسد اما بزرگی چنین می‌گوید "من یکی از معجزات علی (ع) را این می بینم که قرن ها دشمنانش علیه وی سمپاشی کردند و تلاش کردند که این نور خدا خاموش شود و در خطبه های نماز جمعه شان آن حضرت را لعن کردند و از نشر معارف و فضیلت های امیرالمومنین جلوگیری کردند تا جایی که اگر کسی می خواست حدیثی از امیرالمومنین بیان کند باید از حضرت علی(ع) به نام ابو زینب یاد می کرد به جایی که نباید گفت اما حضرت علی(ع) روز به روز درخشنده تر و نورانی تر شد زیرا علی نور خداست و نور خدا خاموش شدن نیست.

امام جمعه بندرعباس به اهمیت مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و افزود: این سنت و فضیلت بزرگ را روز به روز در جامعه رشد بدهید، یکی از فضیلت هایی که باید در جامعه اسلامی به فرهنگ تبدیل شود کمک به برگزارکنندگان مراسم اعتکاف است تا برای تأمین سحری و افطار معتکفان با مشکل مواجه نشوند.

 عبادی زاده تاکید کرد: جامعه اسلامی ما باید به این فرهنگ دست یابند که خودشان حامی معتکفان شوند تا دغدغه های برگزار کنندگان اعتکاف به سمت و سوی حوزه فرهنگی سوق یابد نه اینکه دغدغه تامین افطار و سحر معتکفان داشته باشند. چراکه مراسم معنوی اعتکاف محلی برای جهاد تبیین است. 

وی در ادامه با بیان اینکه اعتکاف بستری مناسب برای روشنگری است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در بحث اعتکاف بر مسئله معنویت تاکید کردند و فرمودند معنویت از اساسی ترین عناصری است که باید برای اعتکاف برنامه ریزی شود.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به روز نیروی هوایی، از آن به عنوان نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران یاد کرد و گفت: اقدام در لحظه تیز پروازان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ انقلاب ماندگار شد برخی کارها در لحظه ها صورت می گیرد و در زمان خودش انجام می‌شود لذا سبب ماندگاری می‌شود. 

وی ادامه داد: درست در زمانی که جمهوری اسلامی ایران نیاز به حضور نیروهای مسلح در کنار ملت داشت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت امام راحل رسیدند و با امام بیعت کردند.

 عبادی زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی اذعان داشت: نوع نگاهی که امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی برای عبور از این پیچ تاریخی تبیین کردند برای همگان مایه افتخار است.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه قاچاق سوخت، سیستم حمل و نقل کشور را فشل کرده است تصریح کرد: صف طولانی کامیون ها جهت سوخت‌گیری و عدم فعالیت در جاده ها و فروش گازوئیل سبب شده تا سیستم حمل و نقل جاده‌ای فشل شود.

وی همچنین تاکید کرد: تصادفات گزارش شده در مسیر خودروهای قاچاق سوخت نگران کننده است، چرا با جان مردم بازی می شود راهنمایی و رانندگی با خودرو های قاچاق سوخت که پلاک‌های خود را مخدوش یا مخفی کرده‌اند برخورد کند.

 عبادی زاده گفت: همچنین خبرهایی از مناطق آسیب پذیر رسیده که دانش آموزان ترک تحصیل کرده و به قاچاق سوخت روی می‌آورند و بعضاً بدلیل شرایط بد اقتصادی و معیشتی، خانواده‌ها از این اقدام فرزندان خود ممانعت نمی‌کنند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه مشاغل کاذب در جامعه درحال افزایش است و سود آن را دلالان می‌برند و سود اندکی نصیب افراد می‌شود ، تاکید کرد: ما با اشتغال مردم مشکلی نداریم اما عواقب و آثار مشاغل کاذب نگرانی ایجاد کرده است لذا دولت باید برای ایجاد مشاغل، مدیریت کند.

انتهای پیام/864/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017119