zendan
14 بهمن 1401 - 17:54

امام جمعه همدان: گزارشات مسئولان راستی آزمایی می‌شود

امام جمعه همدان از مسئولان خواست تا در ارائه گزارشات دقت و صداقت داشته باشند و گفت: گزارشات راستی آزمایی می‌شود و نتایج آن چه درست و چه غلط در خطبه‌های نماز جمعه به مردم گزارش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر، اظهار داشت: مسئولی که به گفتمان انقلاب و آرمان‌های نظام اعتقاد ندارد از آشوب و آشوبگران بدتر هستند.

وی از مسئولان خواست تا در ارائه گزارشات دقت و صداقت داشته باشند و افزود: گزارشات راستی آزمایی می‌شود و نتایج آن چه درست و چه غلط در خطبه‌های نماز جمعه به مردم گزارش می‌شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در دوران پهلوی که یک حکومت استبدادی بود هدف حذف دین و خدا بود، عنوان کرد: انحراف از راه مستقیم، اشاعه فساد، سرگرم کردن جوانان به مسائل ویرانگری مثل مواد مخدر و عیاشی ترسیم فضای فرهنگی حکومت سابق است که امام (ره) به آن اشاره می کند.

وی تاکید کرد: دوران پهلوی فضایی بود که فساد اقتصادی و اجتماعی بر آن حاکم بود و شاه قصد داشت اداعای خدایی کند و فرعون‌وار حکومت کند.

امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه شاه با نافذ کردن برخی فرقه‌ها مثل بهائیت کشور را به سمت حذف دین و اسلام می‌برد، گفت: در این فضا که فضای استبدادی شکل گرفته بود مردم وارد مبارزه شدند و با ورود خیلی از گروه‌ها و اقشار مختلف حکومت استبدادی پهلوی را برانداز کردند.

شعبانی گفت: در دوران پیش از انقلاب گروه‌هایی مثل نهضت آزادی با تاکید در هویت اسلامی و ایرانی شکل گرفت و رهبری بخشی از مبارزات را برعهده گرفتند و بعدها مجاهدین وارد شدند که در آن زمان هسته اولیه مبارزه با شاه را با رویکرد مسلحانه در پیش گرفتند.

وی با بیان اینکه با وجود احزاب و گروه‌های مختلف تنها حاکمیت دینی آن هم به رهبری امام خمینی(ره) پیروز شد، تاکید کرد: گروه‌های دیگر و احزاب سیاسی چون درون مایه دینی نداشتند نتوانستند اعتماد مردم را جلب کنند، اما یک روحانی ساده توانست با اتکا به دین و خدا حکومت ظالم پهلوی را دگرگون کند.

امام جمعه همدان گفت: از سال 1320 تا 1357 جریانات سیاسی مختلفی در کشور وجود داشت، روشنفکران و افراد مذهبی زیادی در جامعه بود، اما امام بزرگوار بود که درونمایه دینی داشت و مرجع شیعی را وارد رهبری سیاسی کرد.

وی با بیان اینکه در جریانات انقلاب فعالیت سیاسی مردم با دین گره خورد، تاکید کرد:امام(ره) شجاعت را برای مردمی که زیر تازیانه ظلم نفسشان خفه شده بود ایجاد کرد و عاملی برای موفقیت انقلاب اسلامی شد.

شعبانی گفت: در سال 60 و همان دهه در بگو مگوهای سیاسی این امام بزرگوار بود که انقلاب را حفظ کرد.

وی با اشاره به اینکه امروزه توجه دشمن به تضعیف ولایت‌فقیه در جامعه است، عنوان کرد: دشمن به دنبال از بین بردن اعتماد است برای همین به پایگاه‌های حفاظت از رهبری در جامعه حمله می‌کند.

امام جمعه شهر همدان ادامه داد: دشمن با کپی‌برداری از شعارنویسی‌های زمان انقلاب به خیال خام خود به دنبال انقلاب به پا کردن در کشور است، اما نمی‌داند که جمهوری اسلامی بر پایه مردم است.

وی با بیان اینکه پول نفت در جیب مردم است و مردم خودشان کشور را اداره می‌کنند، افزود: دشمن سعی دارد با پررنگ جلوه دادن مشکلات مالی مردم را مایوس و ناامید کند.

امام جمعه شهر همدان تاکید کرد: مشکل معیشت در جامعه محسوس است، اما راه حل اصلاح آن به دست مردم است.

شعبانی در پایان خواستار رسیدگی به وضعیت کنونی باغ بهشت همدان شد و گفت: اداره اوقاف و مسئولان مربوطه برای حل مشکلات باغ بهشت ورود جدی کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017211